Inteligentne parowanie – niezwykłe funkcje nowoczesnych aparatów słuchowych

aparaty słuchowe signia

Aparaty słuchowe mogą być dużo bardziej zaawansowanymi urządzeniami niż nam się wydaje. Współczesne technologie umożliwiają ich obsługę z poziomu aplikacji mobilnych i korzystanie z wielu bardzo przydatnych dla osób je noszących funkcji.

Made for iPhone

Bardzo nowoczesne aparaty słuchowe mogą łączyć się bezpośrednio z wieloma elektronicznymi urządzeniami. Są kompatybilne z uwielbianymi sprzętami marki Apple. Ich linia „Made for iPhone” paruje się z iPhone’ami, iPadami lub iPodami, czyli urządzeniami działającymi w oparciu o system iOS. Parowanie sprzętów jest proste i intuicyjne w obsłudze. Poza tym specjalny protokół „Bluetooth Low Energy” zapewnia całemu systemowi wysoką wydajność energetyczną.

aparaty słuchowe signia

Podstawowe funkcje, wynikające ze sparowania aparatów słuchowych z urządzaniami od Apple, to możliwość bezpośredniego przesyłania rozmów telefonicznych lub muzyki do aparatów słuchowych. A oznacza to dużo większy komfort słyszenia, stereofoniczne słuchanie muzyki czy obuuszne słyszenie rozmów telefonicznych, kiedy korzystamy z aparatów słuchowych. Dźwięk dociera od razu tam, gdzie powinien: przez aparaty wprost do uszu, bez żadnych urządzeń pośredniczących. Ma to również niebagatelne znaczenie jeśli chodzi o jakość samego dźwięku.

Nowoczesne aparaty słuchowe dają wiele możliwości

Muzyka i rozmowy telefoniczne to nie wszystko. Jest dużo więcej aplikacji, z których można skorzystać w ramach „Made for iPhone”. Wśród tych najczęściej używanych są komunikatory głosowe – np. Skype. Kolejną jest GPS, który przekazuje wskazówki dotyczące trasy wprost do ucha.

Oglądanie telewizji również może być łatwiejsze i przyjemniejsze. Wszystko dzięki StreamLine TV. To niewielkie urządzenie, które jest kompatybilne z większością telewizorów. Podłączone do telewizora przesyła wprost do aparatów słuchowych dźwięk w jakości Dolby Digital. StreamLine TV działa w pełni bezprzewodowo. Poza tym jedno urządzenie może obsługiwać kilka par aparatów słuchowych jednocześnie. Zasięg dźwięku i jego bezpośrednia transmisja odbywa się w odległości 10 m od urządzenia. W bardzo łatwy sposób można nim sterować – włączać, wyłączać, zmieniać głośność. Odbywa się to z poziomu aplikacji myControl lub za pomocą regulatorów aparatów słuchowych.

To również jedna z dedykowanych posiadaczom aparatów słuchowych aplikacji. myControl dostępna jest nie tylko z poziomu systemu iOS. Ci, którzy wolą smartfony oparte na Androidzie również mogą z niej korzystać. Aplikacja pozwala na dostosowanie funkcji aparatu słuchowego do swoich potrzeb. Najważniejszą i najbardziej praktyczną jest na pewno możliwość dopasowania wielu ustawień aparatu do specyfiki akustycznej miejsca, w którym przebywamy. A to wszystkim posiadaczom aparatów słuchowych pozwala słyszeć jeszcze lepiej i czuć się jeszcze bardziej komfortowo. Dodatkowo, aplikacja przesyła informacje z czujnika ruchu smartfona. Umożliwia to lepsze dostosowanie aparatów słuchowych do różnych sytuacji w oparciu o to, czy użytkownik jest w ruchu czy też nie – co przyczynia się do lepszego słyszenia, np. podczas spacerów lub jazdy na rowerze.

Dodaj komentarz