Odzież rowerowa

Sezon rowerowy zbliża się wielkimi krokami. Jednak zanim stopnieje ostatni śnieg warto zająć się skompletowaniem niezbędnego wyposażenia. Czym powinna charakteryzować się dobra odzież rowerowa? Gdzie szukać promocyjnych cen i na jakie aspekty szczególnie zwrócić uwagę? Ten przewodnik pomoże rowerzystom w podjęciu trafnej decyzji podczas zakupów.

Kombinezon czy zestaw?

Wielu osobom odzież rowerowa kojarzy się z profesjonalnym kombinezonem. I rzeczywiście – zawodowi kolarze startujący w wyścigach zwykle wybierają właśnie taki rodzaj stroju. Jeśli jednak jeździmy rekreacyjnie, w zupełności wystarczy nam odpowiednio dopasowana koszulka i wygodne spodenki. Największą wagę należy przykładać do wyboru materiałów, z których wykonano odzież.

Odzież rowerowa
Odzież rowerowa

Ciepło, ale przewiewnie

Dobra koszulka na rower to podstawa wyposażenia kolarza. Powinna być wykonana z materiału, który utrzymuje ciepło, ale jednocześnie pozwala skórze oddychać, nie wchłania potu i szybko wysycha. Jeśli planujemy ruszyć na wycieczki już wczesną wiosną, warto dodatkowo zainwestować w kurtkę lub bluzę, która ochroni nas przed zimnem w chłodniejsze dni. Również dobre spodenki na rower muszą być dopasowane do warunków atmosferycznych. Latem wystarczą szorty, ale wcześniej należy zadbać o dodatkowe ocieplenie. Spodnie muszą być koniecznie wyposażone we wkładkę amortyzującą wstrząsy, dzięki której nawet wielogodzinne siedzenie na siodełku nie powoduje dyskomfortu.

Gdzie szukać okazji?

Kolarz powinien również pamiętać o dodatkowym wyposażeniu takim jak: kask, rękawiczki ochronne, elementy odblaskowe czy okulary. Duże zakupy wiążą się niestety z wysokimi kosztami, dlatego warto zapoznać się z ofertami różnych sklepów i szukać najbardziej atrakcyjnych promocji. Wiele sklepów internetowych proponuje swoim klientom wysokie rabaty w porównaniu do tradycyjnych sprzedawców. Jednak również w sklepach stacjonarnych można znaleźć perełki. W ten sposób ograniczymy wydatki, a zaoszczędzone pieniądze możemy przeznaczyć na planowanie kolejnych wypraw.

Dodaj komentarz