Jak dbać o dłonie?

Likwidacja przebarwień i plam starczych dłoni

Nasze dłonie z pewnością zasługują na troskę i to każdego dnia. Odświeżenie to jedno, ale potrzebne jest także regularne nawilżanie rąk, odżywianie ich i wygładzanie. Skóra na dłoniach jest wrażliwa i pozbawiona ochronnej warstwy tłuszczowej. Dlatego też jest bardzo podatna na czynniki atmosferyczne i szkodliwe działanie środków chemicznych. W związku z tym też naszym obowiązkiem jest zadbanie o ich właściwą ochronę i pielęgnację. Od czasu do czasu warto więc zrobić domowe SPA czy też skorzystać z oferty gabinetu medycyny estetycznej.

Pielęgnacja dłoni pod okiem eksperta, czyli zabiegi odżywczo – nawilżające w Gabinecie Kosmetologii i Medycyny Estetyczne

Profesjonalna pielęgnacja dłoni, renomowane zabiegi odżywczo – nawilżające, likwidacja przebarwień i plam starczych dłoni – tego między innymi można spodziewać się, odwiedzając Gabinet Kosmetologii i Medycyny Estetycznej. Kiedy skóra dłoni woła o pomoc? W przypadku szorstkiej i suchej skóry należy zadbać o regenerację. Skóra ściągnięta i spierzchnięta wymaga nawilżenia. Lampkę ostrzegawczą powinny  zapalić także następujące defekty: pomarszczona skóra z widocznymi oznakami starzenia, przebarwienia na paznokciach, kruche i łamliwe paznokcie, suche skórki i zadry. Wskazaniami do zabiegów są także poszarzała i odwodniona skóra, skóra pozbawiona blasku, zmarszczki mimiczne, skóra pozbawiona jędrności, niedobory składników odżywczych, zmęczenie i stres, skóra pozbawiona naturalnej bariery ochronnej.

Zabiegi odżywczo – nawilżające

W renomowanym gabinecie medycyny estetycznej m.in. oczyszcza się skórę za pomocą indywidualnie dobranego do jej potrzeb peelingu, aplikuje się ampułki/koncentraty/sera na skórę i masuje się dłonie. Celem zabiegów odżywczo-nawilżających jest poprawienie napięcia i nawilżenia skóry, wygładzenie zmarszczek, uzupełnienie braków minerałów, stymulowanie regeneracji naskórka, wzmocnienie bariery ochronnej skóry oraz odświeżenie i rozświetlenie skóry.

Na jakie zabiegi warto się zdecydować?

Dłonie uwielbiają kąpiel parafinową, która wzbogacona jest aktywnymi esencjami roślinnymi. W rezultacie otrzymuje się gładką, miękką i głęboko odżywioną skórę. Jest ona wyraźnie jędrniejsza i bardziej elastyczna. W ten oto sposób można szybko przywrócić zniszczonej i przesuszonej skórze dawny blask. W przypadku zniszczonych i suchych dłoni poleca się także nakładanie maseczek o działaniu regeneracyjno-relaksującym. Bardzo popularna jest kuracja z kwasem migdałowym na dłonie, która polega na delikatnym złuszczaniu martwego naskórka, co przyczynia się w efekcie do odmłodzenia komórek skóry. Miękkość, gładkość, ujednolicenie kolorytu i zwiększenie napięcia skóry można uzyskać, sięgając po peelingi z kwasem glikolowym, mlekowym czy pirogronowym.

Można także liczyć na rozjaśnienie plam pigmentacyjnych. Likwidacja przebarwień i plam starczych dłoni jest możliwa dzięki zastosowaniu fototerapii, lasera frakcyjnego i ablacyjnego. Ciekawą opcją na rynku są rękawice nawilżające, które zawierają w składzie kwas hialuronowy. Dzięki ciepłu dochodzi do rozszerzenia się por skóry, co ułatwia z kolei wnikanie preparatu w głąb naskórka. Jest to prosty i skuteczny sposób na uzyskanie zadbanych dłoni. Jeśli zaś chodzi o domowe sposoby, to poleca się okłady z ziemniaka na dłonie, kompres z parafiny, peeling z oliwek i migdałowy, maseczkę z oliwą, kąpiel lnianą czy też ziołową.

1 Comments

  1. Ciekawe i fajne informacje, dotyczące zabiegów pielęgnacyjnych dotyczących skóry dłoni. Dobrze, że w dzisiejszych czasach istnieją tak różne możliwości. Dzięki temu możemy zadbać w dobry sposób o swoją skórę i cieszyć się jej pięknym wyglądem. Myślę, że z niektórych zabiegów skorzystam z pewnością, a na co dzień będę pielęgnowała i nawilżała odpowiednio dłonie.

Dodaj komentarz