Suplementy na wzmocnienie organizmu?

Współcześnie stale jesteśmy narażeni na szkodliwy wpływ różnego rodzaju czynników zewnętrznych. Gwałtowne zmiany pór roku (zima-wiosna, lato-jesień), wyczerpująca i stresująca praca, źle zbilansowana dieta i brak ruchu wpływają niezwykle osłabiająca na cały nasz organizm.

Z tego powodu coraz częściej zapadamy na infekcje i różnego rodzaju schorzenia, które nie pozwalają nam prawidłowo funkcjonować. Niestety współczesne realia wymagają od nas podjęcia zdecydowanych kroków w celu przywrócenia odporności naszemu organizmowi. I kiedy jesteśmy permanentnie zmęczeni i rozdrażnieni, nie mamy ani siły, ani ochoty na nic, środkiem, który może nam to skutecznie pomóc, jest odpowiednia suplementacja.

Apteka internetowa
P A R T N E R

Suplementy są to skoncentrowane źródła witamin, składników mineralnych i innych substancji mających efekt odżywczy lub inny efekt fizjologiczny. Jakie suplementy przyniosą realną poprawę stanu naszego zdrowia i skutecznie wzmocnią nasz organizm?

Suplementy naturalne

Do naturalnych suplementów wzmacniających organizm należą zarówno preparaty pochodzenia roślinnego, jak i zwierzęcego. Do wzmacniających preparatów roślinnych należą m. in:

  • aloes
  • żeń-szeń
  • czosnek
  • grejpfrut
  • echinacea
  • rutyna

Natomiast do wzmacniających preparatów pochodzenia zwierzęcego należą m. in.:

  • tran
  • olej z wątroby rekina

Odpowiednia suplementacja

Kiedy zaczniemy stosować suplementy ważne, żebyśmy robili to w sposób jak najbardziej racjonalny. Niektóre suplementy nie powinny być przyjmowane jednocześnie. Wiele z suplementów posiada podobne składniki odżywcze, których wartość dziennego spożycia nie powinna być przekroczona i jeżeli konkretne witaminy czy minerały powtarzają się w danych preparatach, to należy stosować tylko jeden z nich.

Zanim zaczniemy suplementację, warto dokładnie zapoznać się ze składem każdego suplementu i dobrać preparaty w taki sposób, aby ze sobą współgrały i posiadały odmienny skład. Odpowiednia suplementacja jest w stanie przywrócić pełną równowagę naszemu organizmowi, jednak powinna być cały czas ściśle kontrolowana.

Dodaj komentarz