Karma mokra dla psa – czym kierować się przy jej wyborze?

karmienie labladora

Sposób odżywiania pupila ma bardzo duże znaczenie dla jego stanu zdrowia. Odpowiednio dobrana karma mokra dla psa powinna składać się z wysokogatunkowych komponentów i zawierać jak najwięcej mięsa. Jest to uwarunkowane przystosowaniem układu pokarmowego psów do przyswajania białek i tłuszczy, których źródłem jest mięso.

karmienie labladora

Karmy mokre a ich rodzaje

Karmy mokre są dostępne w postaci puszek, saszetek oraz tacek. Posiadają one różne wielkości i dlatego można je dobierać według potrzeb danego zwierzęcia. Dawkowanie karmy powinno być dostosowane do jego wagi w celu uniknięcia nadwagi i otyłości z powodu przekarmiania. W przypadku zwierząt mających wrażliwe żołądki, karma powinna pochodzić z grupy karm typu sensitive.

Zakup karmy mokrej dla psa należy zacząć od uważnego czytania etykiety, pamiętając jednocześnie, że umieszczenie na początku listy danego składnika oznacza, że jest go w karmie procentowo najwięcej.

Jaki pies, taka karma

Wybierając karmę mokrą dla psa, należy z jednej strony kierować się jego potrzebami, z drugiej natomiast brać pod uwagę jego stan zdrowia, wiek, aktywność oraz indywidualne upodobania. Wysokokalorycznej karmy, ze zwiększoną zawartością białka będą potrzebowały szczenięta, ponieważ są bardzo ruchliwe i rosną.

Im starsze zwierzę, tym karma mokra dla psa powinna być mniej kaloryczna. Szczególnie troskliwie należy odżywiać psy starsze (powyżej siódmego roku życia), gdyż wolniejsza przemiana materii może prowadzić do tycia. Zupełnie inaczej trzeba dbać o psy chore. Wybór karmy i sposób dawkowania musi być ustalony na podstawie konsultacji z weterynarzem. Zbilansowana dieta nie tylko odżywia, ale także wspomaga proces leczenia.

Karmy mokre są tak różnorodne, że dla każdego psa można dobrać odpowiednie pożywienie. W internetowy sklep zoologicznym Apetete dostępny jest szeroki wybór karm mokrych jak i suchych.

1 Comments

  1. Też uważam, że karma dla psa powinna składać się z wartościowych składników. To czym go karmimy, wpłynie na jego lepsze, bądź gorsze samopoczucie. Dlatego warto wybierać karmę wysokiej jakości lub serwować posiłek o dobrych wartościach odżywczych. Unikniemy na pewno wielu nieprzyjemnych sytuacji związanych z jego gorszym samopoczuciem czy nawet chorobą.

Dodaj komentarz