A może coaching kariery? Studia podyplomowe, które pozwolą rozwinąć skrzydła Tobie i Twoim klientom

Coaching kariery studia podyplomowe

Kiedy na rynek usług i pracy wchodzą nowe specjalizacje, każdy zastanawia się: czy to przetrwa? Jakie są perspektywy rozwoju ścieżki kariery w tym kierunku? Czy warto inwestować w to swój czas i pieniądze?

Zmiany na rynku pracy

Posłużmy się przykładem z trochę innego podwórka. Jeszcze 15-20 lat temu, kiedy na polski rynek pracy wkraczała specjalizacja z zakresu HR, wielu lekceważyło ją. Obecnie każda większa organizacja posiada dział HR, a wyspecjalizowane w tej branży firmy poszukują najlepszych pracowników dla swoich klientów. Co miało na to wpływ? Przede wszystkim zmiana modelu gospodarczego i biznesowego firm, w którym kompetencje twarde pracowników stały się tak samo ważne jak te miękkie. A to wymaga stosowania bardziej specjalistycznych narzędzi i wiedzy, by odnaleźć właściwego kandydata na określone stanowisko pracy.

Coaching kariery studia podyplomowe

Perspektywy rozwoju

Podobnie jest z branżą coachingową i trenerską. Potrzeby pracowników drastycznie zmieniły się. O swojej pracy zawodowej myślimy zupełnie inaczej. Większości z nas nie wystarcza już stała pensja, budowanie swojej małej stabilizacji zawodowej i życiowej. Praca jest bardzo ważną częścią życia, która poza pieniędzmi ma przynosić satysfakcję i spełnienie. Dlatego bardziej precyzyjnie planujemy swoje kariery. Dlatego też wiele osób potrzebuje wsparcia we wprowadzaniu niezbędnych zmian, by mądrze pokierować swoim życiem zawodowym. Z usług coachów korzystają również organizacje, które doskonale wiedzą, że inwestowanie w rozwój ścieżki kariery ich pracowników jest bardzo istotne. I to zapotrzebowanie będzie rosło, ponieważ nowe modele podejścia do pracy na trwałe wpisują się w naszą społeczną rzeczywistość. Coaching kariery – studia podyplomowe w tym zakresie – pomagają wystartować osobom stawiającym pierwsze kroki w branży i nabyć specjalistyczne kompetencje tym, którzy mają już doświadczenie w takiej pracy.

Jak rozwinąć skrzydła?

Co stanowi o wartości coacha czy trenera? Skąd biorą się jego umiejętności? Poza indywidualnymi predyspozycjami i wiedzą ogólną to trening czyni mistrza. Dlatego wybierając studia podyplomowe trzeba zwrócić uwagę na ilość zajęć praktycznych. Osią programu powinny być sesje, które, po samodzielnym przeprowadzeniu, mogą być ocenione przez profesjonalistów.

Dodaj komentarz