Aplikacje mobilne iOS – poznaj potencjał najpopularniejszych aplikacji w biznesie

aplikacje mobilne ios

Platforma, która szturmem opanowała rynek amerykański. Nie może również narzekać na rosnącą popularność w całej Europie. Dystrybucja produktów odbywa się poprzez sklep współtworzony przez firmę Apple. Wiesz już o jakich aplikacjach mowa?

App Store przerósł konkurencję

To Android cieszył się jeszcze do niedawna sporą popularnością. Jednak jak wskazują użytkownicy nie ma już większych różnic między aplikacjami mobilnymi iOS, a konkurentem. Na obu platformach dostępne są wszystkie z 30 najpopularniejszych aplikacji m.in. Facebook, Twitter, Spotify, WhatsApp Messenger, Instagram, Snapchat, Pinterest, Kindle, Dropbox czy Viber.

Mało tego App Store firmy Apple bardzo często jest uważany za lepszy. A wszystko dlatego, że oferuje kilka ekskluzywnych tytułów np. YouTube Capture.  Warto również podkreślić, że nierzadko są to narzędzia dla bardziej zaawansowanych oraz wymagających użytkowników.

aplikacje mobilne ios

Kolejną składową sprawiającą, że aplikacje mobilne iOS odnoszą taki sukces jest niesłabnąca popularność samych urządzeń marki Apple. W niektórych kręgach biznesowych, brak iPhona jest wręcz uważany za wielkie faux pas. Poza tym chęć posiadania smartfona z charakterystycznym jabłkiem, jest wykazywana również przez coraz młodszych użytkowników.

Zalety aplikacji mobilnej iOS

Podsumowując zatem, można zauważyć, że userzy aplikacji współtwórców Apple mogą cieszyć się wieloma korzyściami. Po pierwsze platforma jest niezwykle popularna. Zwłaszcza w świecie biznesu. Posiada też grupę oddanych marce odbiorców. Po drugie, twórcy dbają o podstawy, czyli stabilność samej platformy. Jest to także zdecydowanie lepsze narzędzie dla developerów. W końcu po trzecie, dla niektórych najważniejsze, aplikacje te zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa. W porównaniu z konkurencją. Osiągają też bardziej korzystne wyniki w branży e-commerce.

Najważniejszym jednak czynnikiem, który przemawia za iOS jest pewność dostępu do ciągłych aktualizacji systemu. Nowy model iPhona pojawia się raz w roku. Statystyczni użytkownicy średnio zmieniają telefon co 1-2 lata. Posiadając iPhona klient ma pewność, że gdy tylko twórcy wydadzą nową wersję systemu, on również ją otrzyma.

A czy ty wiesz już, jaką aplikację wybrać dla swojego biznesu? Niewątpliwie największy potencjał tkwi w aplikacjach mobilnych iOS Twórcy zazwyczaj oferują aplikacje natywne lub hybrydowe. Warto jednak pamiętać, że hybrydy nie zawsze pozwalają na pełne wykorzystanie możliwości urządzeń Apple. A tych jest naprawdę sporo.

Dodaj komentarz