Atrakcje turystyczne w Polsce

atrakcje turystyczne w polsce

Polska to zdecydowanie jeden z najpiękniejszych krajów w Europie. Wyróżnia się niezwykłym dziedzictwem kulturowym i historycznym oraz różnorodnością przyrodniczą. Można tu znaleźć wszystko. Od wysokich gór, idealnych na wypady wspinaczkowe, przez rozległe jeziora, przyciągające fanów żeglarstwa aż po nadbałtyckie plaże. Ciekawe miejsca do odwiedzenia w Polsce są na wyciągnięcie ręki, 14 spośród nich zostało wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Atrakcje turystyczne w Polsce

Piękne miejsca w Polsce są wszędzie. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zarówno fani aktywnego wypoczynku, jaki i osoby które wolą spędzać czas na przyjemnym lenistwie. Hotele, pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne czekają na wszystkich chcących odpocząć i nacieszyć się pięknymi krajobrazami. Oferują oni wiele atrakcji, które z pewnością uprzyjemnią każdy pobyt. Fani zabytków oraz dziedzictwa historycznego również nie będą zawiedzeni.

Miejscami, które z pewnością powinni odwiedzić są np. Stare Miasto w Krakowie i Zamek Królewski na Wawelu, średniowieczny zespół miejski Torunia, drewniane cerkwie i kościoły czy zamek krzyżacki w Malborku. Polska posiada bogate dziedzictwo kulturowe i historyczne. Miejsca warte odwiedzenia są w każdym jej zakątku. Atrakcje turystyczne w Polsce zaspokoją pragnienia wszystkich tęskniących za przyjemnym wypoczynkiem.

Zamek w Malborku
Zamek w Malborku

Atrakcje przyrodnicze w Polsce

Polska posiada różnorodne atrakcje przyrodnicze, które mogą zaskoczyć niejednego turystę. Dzikie zwierzęta, rzadkie rośliny, wysokie góry, bagna i ruchome piaski. To wszystko można tu znaleźć. Na terenie kraju znajdują się 23 parki narodowe oraz liczne parki krajobrazowe i rezerwaty przyrody, pełne niesamowitej fauny i flory.

Można tu również znaleźć miejsca prawie nietknięte działalnością człowieka, jak np. Puszcza Białowieska. Każdy miłośnik przyrody i naturalnych krajobrazów z pewnością znajdzie tu coś dla siebie. Piękna przyroda to jeden z najważniejszych powodów, dla których warto poznać Polskę i jej zakątki.

Dodaj komentarz