Co zwiedzić w Chorwacji?

Co zwiedzić w Chorwacji

Regiony Chorwacji kojarzą się przede wszystkim ze wspaniałymi terenami turystycznymi. Mieszczące się tutaj miasta każdego roku chętnie odwiedzają tysiące turystów zjeżdżających ze wszystkich zakątków świata. Bogate dziedzictwo kulturowe w połączeniu niezwykle przyjaznym klimatem i sąsiedztwem Morza Adriatyckiego, czynią z tego kraju jedno z najlepszych miejsc na odbycie wczasów czy urlopu.

Idealnym przykładem atrakcyjnego lokalizacji na odpoczynek jest Dubrownik w Chorwacji mogący pochwalić się wspaniałym starym miastem. Brukowane uliczki i marmurowe place tworzą pośród mnóstwa zabytkowych budowli jedno z popularniejszych pośród turystów miejsc. Jako ciekawostkę można podać, że miasto słynie z tego, że jest otoczone wysokimi na 25m murami pochodzącymi aż z XIII – XVI. Wciąż zawierają one nawet wieże, które niegdyś służyły w celach obronnych.

http://trescidlaludzi.pl/

Kolejną miejscowością cieszącą się niezwykłym zaufaniem pośród przyjezdnych jest Baska Voda w Chorwacji. Mieszczące się środkowej części kraju miasto szczyci się długą i co ważne piaszczystą, a nie kamienistą jak większość plażą. Choć krystalicznie czyste wody Adriatyku stanowią główną atrakcję tego kurortu, turyści bez problemu odnajdą także muzea, zabytki czy wykwintne restauracje serwujące tradycyjne, regionalne dania.

W ramach podsumowań należy stwierdzić, że Chorwacja to kraj słynący nie tylko z bogatej oferty wczasów nad morzem, ale również bogatego dziedzictwa kulturowego, które jest wynikiem między innymi wpływów Rzymu i Bizancjum. Bez cienia wątpliwości jest to miejsce warte odwiedzin każdego miłośnika zabawy nad wodą, a także kultury i historii.

Dodaj komentarz