Cudowny Park Narodowy Jezior Plitwickich

Cudowny Park Narodowy Jezior Plitwickich

Zbliżający się coraz szybciej długi weekend majowy jest świetną okazją na wypoczynek, który z powodzeniem wykorzystuje większość Polaków.

Pośród atrakcyjnych opcji wakacji w kraju coraz częściej można dostrzec ciekawe oferty wyjazdów zagranicznych, z których wyjątkową popularnością cieszy się Chorwacja. Kraj ten, co roku plasuje się w czołówce najchętniej wybieranych miejsc na wczasy, a wszystko za sprawą bajecznych krajobrazów i perfekcyjnych warunków pogodowych, które razem tworzą niezapomniane miejsce na wymarzony odpoczynek.

Chcąc wybrać jedno z piękniejszych miejsc, jakimi Chorwacja gości przyjezdnych bez wątpienia należałoby zwrócić uwagę na słynny Park Narodowy Jezior Plitwickich. Powodem jego ogromnej popularności jest zestaw 16 tytułowych jezior, które za sprawą licznych wzniesień i stromych spadów tworzą kompleks 90 wyjątkowo bajecznych wodospadów. Jakby tego było mało na terenie obiektu mieszczą się także przepiękne jaskinie o długości sięgającej nawet 160 metrów – Golubinjaca.

http://www.rentoria.pl/

Bujne lasy otaczające turkusowe wody jezior to w ¾ lasy bukowe, spora część to jodła pospolita, ale także można tutaj znaleźć klony, jawory, dęby i wiele innych drzew. Roślinność żyjąca na terenie parku składa się z aż 1100 gatunków, pośród której żyją liczne płazy, gady, ptaki oraz ssaki. Można tutaj wymienić wilki, borsuki, sarny, nietoperze, ale także nietoperze czy wydra. Multum atrakcji sprawił, że nie tylko Dubrownik w Chorwacji przez cały rok cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Jeziora codziennie odwiedzają tysiące turystów, do których dyspozycji są kilometrowe szlaki prowadzące po najwspanialszych zakątkach parku. Różnią się one stopniem trudności i długością, dzięki czemu można wybrać trasę trwającą od 2 do 8 godzin. Zdecydowanie zaleca się zwiedzanie bez pośpiechu, bo naprawdę jest podziwiać. Majestatycznie opadające wodospady, ogromne jeziora i tajemnicze jaskinie bez wątpienia stanowią jedna z tych miejsc na świecie, które można określić mianem bajkowych.

Dodaj komentarz