Czy można zarabiać na programach lojalnościowych?

W ostatnich latach mnóstwo różnego rodzaju firm, sklepów, stacji benzynowych i supermarketów stara się przyciągać uwagę potencjalnego klienta oferując, w zamian za dokonanie zakupów, nagrody rzeczowe albo bony rabatowe. Czy możemy na tym rzeczywiście zyskać? Czy warto brać udział w programach rabatowych? Z pewnością odpowiedzi na te pytania nie są jednoznaczne, dlatego każdy konsument sobie musi na nie odpowiedzieć sam.

Programy lojalnościowe
Programy lojalnościowe

Jak można zarabiać na programach lojalnościowych?

Nie ulega wątpliwości, że na samym początku przygody z programami lojalnościowymi warto wybrać taki, który jest zgodny z naszymi zainteresowaniami i preferencjami zakupowymi.
Choć w Polsce nie istnieją co prawda tak spektakularne programy lojalnościowe jak np. w Stanach Zjednoczonych to udział w niektórych z nich może być naprawdę opłacalny.

Lojalność danej marce produktów lub konkretnej sieci sklepów może owocować na przykład zbieraniem punktów, które w efekcie da się potem wymienić np. na nagrody rzeczowe w katalogu danego handlowca. W miarę upływu czasu oraz coraz bardziej zaostrzającej się walki o pojedynczego klienta, programy lojalnościowe zaczęły powoli ale bardzo systematycznie ewoluować.

Jedną z najczęściej wymienianych i przede wszystkim wymiernych korzyści uczestnictwa w czymś takim była na początku możliwość uzyskania procentowego lub wartościowego rabatu w zamian za pewną ilość punktów zebranych np. na karcie lojalnościowej lub indywidualnym koncie klienta.

Programy partnerskie

Programy lojalnościowe dają konsumentom różnego rodzaju rabaty i zniżki w zamian za ich lojalność. Z kolei realne pieniądze można z powodzeniem zarabiać poprzez uczestnictwo w programach partnerskich. Promując różnego rodzaju produkty oraz usługi i zapraszając do nich kolejnych ludzi, na konto wpływają kolejne złotówki.

Jedno jest pewne. W dobie internetu, w przypadku programów partnerskich nie trzeba wykonywać konkretnego zawodu, żeby móc zarabiać przez Internet.

Dodaj komentarz