Czy warto kupić ogródek działkowy?

Czy warto kupić ogródek działkowy?

Nie wszyscy mają możliwość posiadania skrawka własnej ziemi, dlatego znaczna część osób lokuje swoje oszczędności w ogródki działkowe. Czy warto je kupować?

Czas na świeżym powietrzu

Większość działek w Polsce, określanych jest jako Rodzinne Ogródki Działkowe. By móc w pełni i zgodnie z prawem korzystać z tego typu miejsca, należy wystosować zapytanie do zarządu o wolną działkę, którą można użytkować lub odkupić ogródek działkowy od osoby, która nie jest już zainteresowana jej prowadzeniem i utrzymywaniem w należytym stanie.

Nabycie ogródka działkowego to nic innego niż podpisanie umowy z Polskim Związkiem Działkowców, który udostępnia działki do użytku własnego. Nie zmienia to jednak faktu, że dzierżawa ogródka działkowego lub jego kupno umożliwia spędzanie wolnego czasu na powietrzu, nawet w mieście. Ponadto ogródek działkowy to idealne miejsce, w którym można posadzić różnego rodzaju rośliny, warzywa, owoce i krzewy. Ich systematyczna pielęgnacja zaowocuje zbiorami, które zależnie od sezonu będą mniej lub bardziej obfite. Brakuje Ci gotówki na zrobienie wymarzonego ogródka działkowego? Pomyśl nad rozwiązaniem, jakim jest pożyczka na raty.

Zalety płynące z posiadania ogródka działkowego

Zagospodarowanie ogródka działkowego może być uzależnione od stanu gleby i gruntu. Warto pamiętać, że w większości przypadków, działkowiczów obowiązuje regulamin, w którym mogą być wyszczególnione prace zabronione i nie tylko. Oprócz koniecznych prac porządkowych, należy zaopatrzyć się w niezbędne narzędzia i akcesoria ogrodnicze, które pozwolą na przekopanie ziemi lub posadzenie roślin. Ogródek działkowy warto podzielić na kilka stref, by w jednej z nich posadzić ulubione kwiaty, a w drugiej zasiać warzywa czy owoce. Planując zagospodarowanie terenu na ogródku działkowym, warto pamiętać o altance, w której można będzie się schronić, np. w przypadku intensywnych opadów. W przypadku rodzin z dziećmi, na trawie zazwyczaj pojawia się też domek do zabawy, huśtawka, a w okresie wiosenno-letnim basen.

Ogromną zaletą posiadania własnego ogródka działkowego jest z pewnością możliwość posadzenia roślin, warzyw i owoców. Ekologiczne zbiory z własnego ogródka różnią się nie tylko smakiem, ale i wyglądem. Najczęściej na działce sadzone są marchewka, pietruszka, rzodkiewka, czosnek, cebula czy ziemniaki. Już nawet 50 metrów kwadratowych ziemi wystarcza, by zasadzić wystarczającą ilość warzyw dla czteroosobowej rodziny. Potrzebujesz gotówki na aranżację? Pożyczka na raty to idealne rozwiązanie dla Ciebie!

Dodaj komentarz