Dalmacja – przepiękna kraina Chorwacji

Dalmacja - przepiękna kraina Chorwacji

Niezwykłe bogactwo regionalne i kulturowe jakim może się pochwalić Chorwacja od wielu lat cieszy się sporym zainteresowaniem pośród tysięcy turystów.

Planując wakacje czy urlop w tych regionach do wyboru jest masa miasteczek, z których każde oferuje wspaniałe atrakcje dla każdego. Jako najbardziej popularną miejscowość większość przewodników turystycznych podaje rozciągającą się wzdłuż wybrzeża Morza Adriatyckiego Dalmację.

Pomimo iż zajmowany przez nią obszar poza Chorwacją obejmuje również Bośnię i Hercegowinę oraz Czarnogórę, to właśnie Chorwacja jest najczęściej kojarzonym z nią miejscem. Pomimo multum atrakcji jakie ma do zaoferowania samo centrum, największym zainteresowaniem cieszą okoliczne wyspy, których w granicach Dalmacji jest ok. 1000. Organizowane na nie rejsy to świetna okazja na odpoczynek na łonie natury w ciszy i spokoju.

http://portalinformacyjny24.pl/

Dla turystów poszukujących bardziej aktywnego spokoju spędzania wolnego czasu Dalmacja w Chorwacji także okaże się idealnym wyborem. Wody Adriatyku są bowiem perfekcyjne do tego sportu za sprawą idealnej przeźroczystości. Dzięki temu można bez problemu cieszyć się wyjątkowymi widokami podwodnej fauny i flory, które jest niezwykłe bogata. Sporym zainteresowaniem cieszą się także różne sporty wodne, przykładowo szaleństwa na motorówkach.

Decydując się na apartamenty w Chorwacji można mieć także pewność co do ogromnego wyboru spośród masy niezwykłych budowli, z których większość stanowi wyjątkowe zabytki. Takie miejscowości jak Split, Zadar czy Dubrownik stanowią pozycje obowiązkowe na liście każdego wycieczkowicza obierającego Chorwację za cel swojej podróży.

Dodaj komentarz