Dalmackie uroki na wakacje

Dalmackie uroki na wakacje

Wybór miejsca na wakacje z pewnością nie należy do łatwych. Oferta biur podróży jest bardzo obszerna i zróżnicowana, dzięki czemu z jednej strony jest w czym wybierać, z drugiej jednak nie wiadomo, na którą ofertę się zdecydować.

Ciekawą możliwością okazać się może położony w Chorwacji region Dalmacji. Bogata historia tego miejsca stopniowo przekształcała je w znaną dziś na całym świecie miejscowość wypoczynkową, do której bez wątpienia warto pojechać.

Będąca wąskim pasem lądu o szerokości zaledwie 50km, Dalmacja w Chorwacji rozciąga się na długość 400km, stanowi aktualnie jeden z najbardziej atrakcyjnych obszarów tego kraju. Na uwagę zasługuje wyjątkowe bogactwo naturalne w postaci czterech Parków Narodowych. Na ich terenie turyści znajdą wspaniałe kaniony, wiele wodospadów, jeziora oraz oczywiście otaczającą je niezwykle bujną roślinność. Te cudowne atrakcje z pewnością potrafią przyciągnąć przyjezdnych, jednakże nie Dalmacja słynie na świecie z innego powodu.

http://informujemy24.pl/

Mowa oczywiście o znajdującym się tutaj przepięknym morzu i jeszcze piękniejszych plażach. Pośród najsławniejszych z nich trzeba zaliczyć Złoty Róg czy Biokov. Pierwsza słynie ze zmiany swojego kształtu pod wpływem warunków atmosferycznych. Druga natomiast oprócz wspaniałej pogody i czystej wody dostarcza wystarczającą ilość cienia dla pragnących się osłonić i odpocząć od gorąca. Co więcej plaża znajduje się w bliskiej odległości od gór.

Spędzając wakacje w Chorwacji obowiązkowym miejscem będzie także miasto Salona, które niegdyś stanowiło stolice prowincji rzymskiej. Na uwagę zasługuje także tutejsza kuchnia. Prawdziwe smaki jednak czekają nie w dużych restauracjach, lecz w mniejszych oferujących prawdziwe, tradycyjne potrawy. Jeśli więc planujesz wakacje czy chociażby krótki urlop warto będzie zastanowić się nad Dalmacją.

Dodaj komentarz