Fakty i mity na temat picia wody

Woda jest bardzo istota dla życia i funkcjonowania człowieka. Odpowiednia jej ilość wypijana w ciągu dnia ma znaczenie dla samopoczucia i zdrowia. Kupując wodę mineralną należy wybierać wysokiej jakości napoje. Polecaną wodą mineralną jest woda Staropolska, która zawiera cenne minerały oraz pierwiastki. Wśród jej rodzajów znajdzie się woda gazowana, lekko gazowana oraz niegazowana.

Fakty związane z piciem wody

Wśród wielu zalet picia wody wymienia się usuwanie z organizmu toksyn i szkodliwych substancji. Jest to prawda. Odpowiednia ilość wody wypijana dziennie zapewnia wypłukiwanie szkodliwych substancji, wpływa pozytywnie na prawidłową pracę nerek.

Nie każda woda mineralna jest bardzo zdrowa i wartościowa. Kupując wodę należy sprawdzić jej składniki. Bardzo popularne są wody mineralne zawierające  magnez i wapń. Taką właśnie wodą jest woda Staropolska. W sklepie firmowym rozlewni wody  mineralnej można zakupić palety wody mineralnej. Jest to bardzo wartościowy produkt zapewniający niezbędne pierwiastki i składniki mineralne.

hurtownia wody

Kolejnym faktem jest, to iż picie wody sprzyja odchudzaniu. Regularne spożywanie wody, sprawia, że uczucie sytości pozostaje na dłużej, dzięki czemu będziemy mniej jeść. Picie zimnej wody przyspiesza również metabolizm.

Prawdą jest również, że sposób picia wody może mieć wpływ na nasz organizm. Wodę należy pić powoli i małymi łyczkami. Zbyt szybkie spożywanie dużej ilości wody może prowadzić do odwodnienia organizmu.

Mity dotyczące picia wody

Mitem jest mniemanie, iż należy pić wodę wtedy, gdy odczuwa się pragnienie. Trzeba pamiętać, że musimy uzupełniać poziom płynów w ciągu dnia. Należy przez cały dzień pić systematycznie chociażby po kilka łyków.

Niektóre osoby twierdzą, że pragnienie oznacza odwodnienie organizmu. Nie jest to prawdą, ponieważ pragnienie zaczyna się odczuwać, kiedy poziom wody w organizmie spada do ok. 2 procent. Z odwodnieniem mamy do czynienia kiedy poziom ten obniża się do około 5 procent.

Istnieje pogląd, że podczas posiłków nie powinno się popijać ich wodą, ponieważ prowadzi to do rozcieńczenia soków żołądkowych. Nie jest to prawdą, płyny podczas posiłków lepiej nawilżają pokarmy i ułatwiają tym samym połykanie i trawienie.

Podsumowując powyższe fakty i mity, należy stwierdzić iż woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Należy pić ją z rozsądkiem i sięgać tylko po wartościowe jej wersje, które wzmocnią ciało i wpłyną pozytywnie na zdrowie.