Jak obniżyć koszty wycieczki do Chorwacji

Wakacje to czas odpoczynku i relaksu, jednocześnie jednak ogromną rolę odgrywają też pieniądze potrzebne na dany wyjazd.

Zorganizowanie wymarzonej wycieczki może być mniejszym lub większym wydatkiem w zależności od miejsca wyprawy. Ostateczne koszty są mocno uzależnione od sposobu dotarcia na miejsce, typu noclegu, a także posiłku. Jeden z częściej obieranych przez Polaków kierunków ostatnimi czasy stanowi Chorwacja.

Ostateczne koszty są mocno uzależnione od sposobu dotarcia na miejsce, typu noclegu, a także posiłku. Jeden z częściej obieranych przez Polaków kierunków ostatnimi czasy stanowi Chorwacja.

Na samym początku trzeba przyznać, że jest to jeden z najpiękniejszych krajów na całym świcie. Wspaniałe plaże, krystalicznie czyste wody Morza Adriatyckiego czy cudowne krajobrazy z pewnością mogą przyciągnąć niejednego turystę. Niestety trzeba także przyznać, że Chorwacja na pewno nie należy do tanich miejsc na spędzenie wakacji, a w szczególnie dla Polaków. Nie oznacza to jednak konieczności rezygnacji wyjazdu w te strony, gdyż po zastosowaniu pewnych prostych zabiegów można obniżyć wydatki.

http://przeglad-prasy.net/

Możliwość oszczędzenia paru złotych pojawia się już na etapie transportu. Zaleca się zebrać grupkę ludzi i dotarcie na miejsce za pomocą samochodu, dzięki czemu koszty się podzielą pomiędzy wszystkich. Kolejne cięcie kosztów jest możliwe przy wyborze kwater. Przede wszystkim rezerwacji należy wykonać jeszcze przed wyjazdem. Wtedy to wciąż dostępnych jest wiele atrakcyjnych ofert do takich miejsc jak Makarska w Chorwacji, które w środku sezonu dosłownie znikają w oczach. Średnio koszt noclegu to wydatek 45zł, co jest zbliżone do ceny za miejsce na namiot i auto na campingu.

Następnym elementem każdej wycieczki jest wyżywienie. Nie można zaprzeczyć, że chorwacka kuchnia należy do jednych z najsmaczniejszych. Niestety jednak dla smakoszów jej spróbowanie będzie trochę kosztować. Ceny w różnych lokalach są oczywiście wyższe i niższe. Poza tym samo poruszanie się autem po Chorwacji może stanowić nie lada wydatek, gdyż paliwo podobnie jak w Polsce kosztuje po przeliczeniu ok 5,5zł. Jak jednak widać obierając przykładowy Trogir w Chorwacji jako kierunek wycieczki można trochę zaoszczędzić.