Jak poprawnie wykonać test ciążowy?

Z całą pewnością testy ciążowe to najprostsze domowe testy diagnostyczne, które pozwalają w najszybszy sposób poznać prawdę odnośnie domniemanej ciąży. Zwykle nie ma większych problemów z obsługą czegoś takiego jak test ciążowy strumieniowy, jednakże dokładniejszych informacji nigdy za wiele. Jak zatem prawidłowo wykonać test ciążowy i w końcu dowiedzieć się, czy nosi się dziecko swojego partnera?

Domowe testy diagnostyczne w praktyce, czyli jak wykonać test ciążowy strumieniowy?

Mamy test ciążowy w ręku, ale pojawia się teraz pytanie, jak go właściwie użyć? Oczywiście wraz z testem załączona jest instrukcja obsługi, ale w praktyce bywa różnie. Warto najpierw określić to, kiedy najlepiej jest wykonać taki test, aby otrzymany wynik był rzeczywiście wiarygodny? Zaleca się wykonać test po około siedmiu dniach od stosunku. Najlepiej jest wykonywać go rano, czyli posłużyć się pierwszym moczem po nocnym wypoczynku. Dzięki temu łatwiej jest wykryć hormon ciążowy.

test ciążowy strumieniowy

Teraz czas przejść do konkretów. Przed wykonaniem testu należy sprawdzić jego datę ważności na wszelki wypadek, gdyż te przeterminowane do niczego się już nie nadają. Następnie należy dokładnie zapoznać się z informacjami załączonymi do opakowania. Powinno być tam napisane, ile kropli moczu i na jaki okres czasu zaaplikować na kocówkę testu. Ważne jest także to, jak długo trzymać końcówkę pod strumieniem moczu.

Test płytkowy czy strumieniowy?

Na rynku dostępne są dwa rodzaje testów ciążowych, a mianowicie płytkowe i strumieniowe. W teście płytkowym umieszcza się kilka kropli moczu na okienko za pomocą dołączonej pipetki i zwykle po paru minutach okazuje się wynik. Z kolei test ciążowy strumieniowy wymaga umieszczenia końcówki absorbującej pod bieżącym strumieniem moczu na określony czas, który podany jest na opakowaniu.

Podsumowując, niezależnie od tego, na jaki test ciążowy się zdecydujemy, konieczne jest stosowanie się do instrukcji obsługi. Błędnie wykonany test ciążowy wiąże się z otrzymaniem fałszywego wyniku.