Jak urządzić pokój dzienny z sypialnią?

pokój dzienny z sypialnią

Nowoczesne budownictwo cechuje się przede wszystkim niewielkimi przestrzeniami i optymalizacją dostępnego miejsca. W nowych blokach dominuje połączenie kuchni z salonem czy salonu z sypialnią. Takie rozwiązanie pozwalają z jednej strony na oszczędność metrażu, co bezpośrednio przekłada się na niższą cenę lokalu mieszkaniowego, a z drugiej wymusza na użytkownikach kreatywne podejście do tematu urządzania wnętrza.

Niezbędne meble do pokoju dziennego

Aranżacja wnętrza, które ma pełnić zarówno funkcję pokoju dziennego jak i sypialni narzuca wybór odpowiednich mebli, które będą funkcjonalne zarówno za dnia jak i w nocy. W tym przypadku zupełnie nie sprawdzi się na przykład duże, drewniane łóżko. Choć drewniane łóżka z dobrym materacem to najlepsze rozwiązanie dla kręgosłupa, to przy takim rozwiązaniu przestrzennym o wiele bardziej funkcjonalny okaże się narożnik bądź rozkładana kanapa. W dzień może służyć do wypoczynku przed telewizorem, a w nocy jako miejsce do spania. Inne meble do pokoju dziennego, jakie są niezbędne, to na przykład szafa, stolik czy regał na książki z półką pod telewizor.pokój dzienny z sypialnią

Kolorystyka mebli do pokoju dziennego

Na rodzimym rynku stylizacji wnętrz coraz bardziej popularne stają się rozwiązania skandynawskie oparte o ideę minimalizmu. Jasne i proste w swych kształtach meble wypierają stare, drewniane i ciężkie meblościanki, które jeszcze kilka dekad temu były obowiązkowym elementem wyposażenia każdego salonu. Obecnie dominują meble w jasnych kolorach – prawdziwym hitem ostatnich sezonów są białe meble, które dodadzą lekkości i elegancji każdej przestrzeni.

Praktyczne rozwiązania w niewielkim salonie

Dysponując niewielką przestrzenią do aranżacji trzeba wysilić kreatywność w planowaniu wnętrza. Warto pokusić się o zagospodarowanie każdego kąta w mieszkaniu w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Przy pokojach dziennych o niewielkim metrażu doskonale sprawdzą się składane stoliki i biurka – ich blaty najczęściej z jednej strony są przykręcane do ściany na specjalnych zawiasach, dzięki czemu gdy biurko jest nieużywane, to w prosty sposób można je złożyć oszczędzając przestrzeń.

Praktycznym rozwiązaniem są również siedziska z miejscem na przechowywanie drobiazgów – mogą to być na przykład pufy ze schowkiem czy krzesełka z podnoszoną klapą. Optymalne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni nie tylko przyniesie niesamowity efekt wizualny w postaci eleganckiego wnętrza, ale również sprawi, że codzienne przebywanie w pokoju będzie przynosiło radość jego mieszkańcom.

Dodaj komentarz