Klocki – świetna zabawa i inwestycja w rozwój dziecka

Klocki - kiedyś i dziś

Każdy rodzic chciałby, aby jego dziecko rozwijało się prawidłowo, codziennie poznawało świat i uczyło się nowych rzeczy. Opiekunowie starają się więc zapewnić dzieciom jak najlepsze warunki, dać wszystko czego potrzebują. Dzieci uczą się przez zabawę, więc dobór zabawek jest nie lada wyzwaniem. Przyjrzyjmy się zatem zabawce, od przez setki lat podbijała serca dzieci.

Klocki – kiedyś i dziś

Klocki to zabawka znana od wieków. Już w starożytności i średniowieczu ówczesne dzieci bawiły się klockami z drewna i gliny. Wiadomo, że dawne klocki różniły się od obecnych, ale były podstawą do ich stworzenia.

Klocki kiedyś i dziś
Klocki to zabawka znana od wieków. Już w starożytności i średniowieczu ówczesne dzieci bawiły się klockami z drewna i gliny.

Obecnie nadal można spotkać klocki z drewna, ale bardziej powszechne są klocki z tworzyw sztucznych, które mają formę kolorowych figur przestrzennych. Na rynku jest szeroki wybór klocków: od zwykłych drewnianych w naturalnych barwach, po nowoczesne interaktywne z funkcjami edukacyjnymi. Dlaczego taka prosta zabawka, jaką są klocki, od wieków cieszy się niesłabnącą popularnością?

Zalety klocków

Klocki dla dzieci są świetnym polem do popisu dla wyobraźni. Dziecko może tworzyć co tylko mu się podoba, uczy się samodzielności. Budowanie z klocków ćwiczy koordynację oko-ręka, motywuje do działania i sprawia, że dziecko wierzy w swoje umiejętności.

Zalety klocków
Klocki dla dzieci są świetnym polem do popisu dla wyobraźni. Dziecko może tworzyć co tylko mu się podoba, uczy się samodzielności.

Najmłodsi chcą poznawać wszystko organoleptycznie, czyli dotknąć, powąchać, posmakować itp. Klocki umożliwiają im to ze względu na swoją formę oraz jaskrawe barwy. Ponadto klocki można kupić w dowolnej cenie. W zależności od stanu portfela kupującego – każdy znajdzie coś dla siebie.

Jak wybrać klocki dla dzieci?

By wybrać odpowiednie klocki powinniśmy się zastanowić przede wszystkim, jakie dziecko będzie się nimi bawić. Wiadomo, że płeć nie ma większego znaczenia, bo klocki są zabawką uniwersalną, ale na pewno powinniśmy zwrócić uwagę na wiek malucha.

Jak wybrac klocki dla dzieci
By wybrać odpowiednie klocki powinniśmy się zastanowić przede wszystkim, jakie dziecko będzie się nimi bawić.

Nieodpowiednio dobrane klocki mogą zniechęcić dziecko do zabawy, a nawet być niebezpieczne. Zwłaszcza chodzi tu o rozmiar, małe klocki mogą zostać połknięte przez młodsze dzieci. Należy więc bacznie czytać informacje na opakowaniach. Wybierając klocki, warto też zwrócić uwagę na, zainteresowania dziecka, gdyż w sprzedaży dostępne są także tematyczne pakiety klocków.

Zatem, zamiast szukać oryginalnych pomysłów i na siłę przekonywać dzieci do nietypowych zabawek, może warto podarować dziecku zwyczajne klocki i układać je razem z nim. Klocki to świetna zabawa, z której płynie wiele korzyści. Jest to też świetny sposób na spędzanie czasu z dzieckiem oraz tworzenie więzi. Dziecko na pewno zapamięta chwile spędzone z rodzicami na budowaniu z klocków.

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz