Modele zdalnie sterowane – rozwój poprzez zabawę

Zabawki spełniają ogromną funkcję w kształceniu naszych dzieci. Współcześnie mogą się one cieszyć wielką różnorodnością modeli oraz rodzajów zabawek. Oczywiście, zabawki powinny być dostosowane do wieku dziecka. Im dziecko jest młodsze, tym zabawka powinna spełniać wyższe normy bezpieczeństwa. Nie inaczej jest w postaci klocków, czy różnych modeli pojazdów. To umożliwi naszej pociesze bezpieczne realizowanie się w modelowych zachowaniach czy rolach dorosłych. Wiemy bowiem, że począwszy od niewinnych lalek czy modeli, dziecko wykształca w sobie pragnienie zgłębiania danej dziedziny, którą dane zabawki reprezentują.

Inne role współczesnych zabawek

Sama zabawa może być dla naszej pociechy idealną okazją do zdobywania wiedzy oraz wykształcania w swojej psychice czy motoryce ruchowej odpowiednich mechanizmów. Dlatego, jeżeli zabawka daje możliwość poruszania nią podczas zabawy w jakiś szczególnie rozbudowany sposób, to nasze dziecko z łatwością wykształci koordynację czy orientację przestrzenną do sterowania nią. Mało tego, samo sterowanie zabawką to przecież idealne ćwiczenie koncentracji. Do rozwijania właśnie tych cech jedną z najlepszych zabawek będą modele zdalnie sterowane. Modele te mogą być pojazdami różnego typu. Popularne są zdalnie sterowane helikoptery, samochody, a dla starszych dzieci i dorosłych nawet samoloty!

Modele zdalnie sterowane – niesamowita zabawa

Niektórzy z nas nadal pamiętają jaką frajdą było móc bawić się jako dziecko jakimkolwiek modelem sterowanym drogą radiową. Dziś technologia daje możliwość zabawy dzieciom około szóstego roku życia, małymi i bezpiecznymi dla nich modelami zdalnie sterowanymi. To niesamowita frajda nie tylko dla nich, ale i dla rodziców. Maszyna jest tak zaprojektowana, aby praktycznie zminimalizować możliwość kontuzji u dziecka. A sama wykonywana jest z materiałów, które dadzą jej zwiększoną żywotność. Ile radości będzie miało dziecko mogące kierować modelami według swojej własnej woli. Regularne spędzenie czasu z taką zabawką z pewnością rozwinie u dziecka koncentrację, wyobraźnię przestrzenną i umiejętność przewidywania konsekwencji pewnych manewrów. Zdalnie sterowane helikoptery są nawet poprzeczkę wyżej, jeżeli chodzi o sterowanie nimi. Wymagają bowiem od dziecka rozeznania w czterowymiarowej czasoprzestrzeni. To nie lada wyczyn sterować pojazdem w umiejętny sposób z pełną umiejętnością przewidywania jego trajektorii lotu. Sklep dla modelarzy udostępni nam odpowiednie modele, a możemy być pewni, że dadzą one dziecku wiele godzin radości.

„skep dla modelarzy”