Na co zwrócić uwagę wybierając zaproszenia ślubne

oryginalne zaprosze slubne

Wybór odpowiednich zaproszeń ślubnych spędza sen z powiek i jest źródłem wielu stresów. Czym kierować się wybierając zaproszenia na ślub? Na co zwrócić uwagę redagując tekst i jak je wysłać?

Zaproszenia na ślub – jak wybrać dobrze?

Podczas podejmowania decyzji trzeba zdecydować się na określony styl, grafikę, format, czcionkę i tekst. Mogą to być zaproszenia ślubne ręcznie robione lub zamawiane w drukarni. Bez względu na to dobre zaproszenie musi współgrać z charakterem całej uroczystości. Kiedy impreza ma być raczej luźna, to nie sprawdzi się np. bogato zdobione zaproszenie ze złotymi elementami. W tym przypadku lepiej postawić na prostotę i minimalizm.

oryginalne zaprosze slubne

Treść przede wszystkim

Zaproszenia na ślub powinno się wysyłać przynajmniej 8 tygodni przed uroczystością. Treść znajdująca się w środku musi zawierać odpowiedź na cztery podstawowe w tym przypadku pytania – kto, co, kiedy i gdzie. W każdym zaproszeniu musi się tez znaleźć prośba o potwierdzenie obecności. Należy też pamiętać o podaniu swojego numeru telefonu, ewentualnie adresu email. Nie każda zaproszona osoba może mieć bowiem taki kontakt do narzeczonych.

Sposób wysyłki

Wciąż popularne są wprawdzie zaproszenia ślubne ręcznie robione i wręczane osobiście, ale z uwagi na częste rozproszenie rodziny i znajomych po świecie, niekiedy zaproszenia wysyła się pocztą. Jednak nawet i w tym przypadku należy zadbać o to, aby forma zaproszenia była odpowiednia, a więc przede wszystkim elegancka. W przeciwnym wypadku może to zostać odebrane za przejaw braku szacunku.

Cena

Cena to dla wielu osób również ważny element podczas wyboru zaproszeń ślubnych. Oczywiście w każdym punkcie czy drukarni można zamówić obecnie proste zaproszenia. Jednak niestety niski koszt na ogół przejawia się w kiepskiej jakości wykonania takiego zaproszenia. Z drugiej strony nie każda para może sobie pozwolić na zaprojektowanie osobnego zaproszenia.

Koszt samego druku zależy natomiast od ilości zaproszeń, rodzaju zastosowanego papieru oraz czasu – zamówienia ekspres z oczywistych względów są droższe. Najwięcej kosztują oczywiście dodruki małych, dodatkowych partii zaproszeń. Dlatego też lepszym rozwiązaniem jest wykonanie na początku nieco większej ilości zaproszeń na zapas.

Trzeba przy tym pamiętać, że zaproszenia o niestandardowych kształtach potrzebują od razu także niestandardowych kopert, których nie można zakupić na poczcie czy w zwykłym sklepie papierniczym. Najlepiej od razu zamówić je w drukarni podczas wydruku samych zaproszeń.

Dodaj komentarz