Niezapomniane wakacje w Chorwacji

Chorwacja jako kraj leżący w Europie Południowej, dzięki sąsiedztwu Morza Adriatyckiego należy do jednych z najpiękniejszych krain turystycznych.

Dla przyjezdnych czekają do wyboru 3 główne ośrodki, z których każdy oferuje innego rodzaju atrakcje. Z roku na rok zjeżdża tutaj masa ludzi ze wszystkich strony świata, a wielu z nich powraca tu po jednym udanym wyjeździe. Myśląc o wakacjach warto więc poważnie się zastanowić nad Chorwacją.

Pierwszy z trzech regionów najchętniej odwiedzanych przez turystów jest oczywiście wybrzeże Adriatyku. Tutejsze wspaniałe, żwirowe plaże z krystalicznie przejrzystą i ciepłą wodą bez wątpienia należą do jednych z najbardziej cenionych na całym świecie. Baska Voda w Chorwacji, dzięki śródziemnomorskiemu klimatowi oferuje temperaturę wody wyższą niż powietrza. Kolejnymi ośrodkami, do których garnie tysiące ludzi jest Zagrzeb i wspaniałe, jedyne w swoim rodzaju Jeziora Plitwickie.

https://elwerb.pl/

Jeśli chodzi o apartamenty, Chorwacja dysponuje aż 10 000 miejsc noclegowych, rozsianych po licznych hotelach, kwaterach i kempingach. Pośród nich na gości czeka wysoki luksus, miła obsługa, a także atrakcyjne ceny. Woda to jednak nie jedyne co ma do zaoferowania Chorwacja. Na turystów czekają wspaniałe kawiarnie, cukiernie, a także gospody i pizzerie. Chcący aktywnie wypocząć mogą wybierać spomiędzy stadionów piłkarskich, kortów tenisowych i placów tanecznych.

Wszystko to razem wzięte sprawia, że Chorwacja stanowi jedną z ciekawszych propozycji wakacyjnych, bez względu na porę roku. Tutejszy klimat sprawia, że temperatury w granicach 30 stopni to normalny stan, a z drugiej strony 0 stopni osiągane jest bardzo rzadko. Dlatego też zastanawiając się na wakacjach, gorąco zaleca się wypróbowanie oferty Chorwacji.