Nieziemskie Jeziora Plitwickie

Okolice Morza Adriatyckiego, które stanowi jedno z piękniejszych miejsc tego typu na świecie od wielu lat odwiedzają tysiące turystów niezależnie od swojego miejsca zamieszkania.

Tutejsze krystalicznie czyste wody z pewnością mają w tym swój ogromny udział, lecz zaraz obok nich na liście regionalnych atrakcji znajdują się liczne miasteczka, z których każde kusi czymś innym. Wspaniałe dania, zabytkowe budowle i mili ludzie to tylko niektóre z nich.

Jedną z przyczyn ogromnej popularności, jaką z pewnością cieszy się Chorwacja jest jej bogato urozmaicone wybrzeże, w którego skład wchodzą bardzo liczne plaże i wyspy. Jednym z najciekawszych, a na pewno piękniejszych miejsc w kraju są wspaniałe i cieszące się ogromnym zainteresowaniem Jeziora Plitwickie. Niezaprzeczalnie jest to jedno z tych miejsc, które oferują widoki dosłownie zapierające dech w piersiach.

https://infoway.pl/

Park Narodowy, w którym znajdują się owe jeziora to ogromny kompleks oferujący niezwykłe wody o turkusowym kolorze, co jest zasługą dużej zawartości węglanu wapnia. Całość dopełnia wszechobecna, bujna i zielona roślinność, jaką są porośnięte brzegi i obszary wokół jezior i dziesiątek wodospadów. Idealnym pomysłem będzie także przyjazd na wakacje do Chorwacji w porze jesiennej, kiedy to zieleń zmienia swoje barwy oferując niespotykane wrażenia wzrokowe, których nie dorównają nawet atrakcje zlokalizowane w mieście Dubrownik.

Ciągnące się pośród drzew i jezior ścieżki prowadzą turystów po najpiękniejszych zakątkach parku zarówno pomiędzy drzewami jak i nad samą wodą. Panujący wokół szum wodospadów nadaje temu miejscu wyjątkowo magiczny klimat, a spędzone tu chwile charakteryzują się spokojem i ciszą. Jeśli więc interesuje Cię Split w Chorwacji lub inne chorwackie miasteczko, warto będzie odwiedzić także Jeziora Plitwickie.