O szerokim zastosowaniu ram na plakaty

ramy na plakaty

Wyeksponowanie plakatu reklamowego wcale nie jest zadaniem takim prostym, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Aby zwrócić uwagę potencjalnych klientów, warto postawić na porządne ramy na plakaty. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie jest zastosowanie ram na plakaty i jakie są ich największe zalety.

Rodzaje ram na plakaty

W dzisiejszych czasach na półkach sklepowych można znaleźć bardzo wiele ram na plakaty, które wykonane są z różnorodnych materiałów i w dowolnej wielkości. To właśnie szeroki wybór sprawia, że każdy może wybrać ramę, która w 100% zaspokoi jego indywidualne oczekiwania.

Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się szklane ramy na plakaty, które potocznie nazywane są antyramami. Modele szklane charakteryzują się tym, że praktycznie nie posiadają ram. Ramy szklane wykonane są najczęściej z popularnej płyty pilśniowej albo płyty wiórowej. Na płyty kładzie się idealnie dopasowany plakat, a następnie nakłada taflę szkła, która spinana jest metalowymi złączkami.

Dużym zainteresowaniem cieszą się także ramy aluminiowe, które charakteryzują się oryginalnym designem i lekkością. Niestety aluminium to materiał, który szybko się rysuje i nie może pochwalić się dobrą wytrzymałością.

ramy na plakaty

Moda na drewniane ramy na plakaty

W sklepach można znaleźć także drewniane ramy na plakaty, które po długiej przerwie powracają do mody. Według bardzo wielu osób, to właśnie ramy drewniane są najbardziej stylowe. Godne polecenia są przede wszystkim te modele, które wykonane są z egzotycznego drewna. Warto rozglądać się za ramami z hebanu, które w swojej klasie i w swojej cenie nie mają sobie równych. Nie można zapominać także i o tym, że drewniane ramy mogą być malowane na dowolny kolor.

Jakie zastosowanie mają ramy na plakaty?

Ramy na plakaty wbrew pozorom wykorzystywane są nie tylko do wyeksponowania plakatów reklamowych i dekoracyjnych. W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób wykorzystuje ramy również do dekorowania zdjęć i certyfikatów. W bardzo wielu biurach i gabinetach wykorzystuje się ramy do prezentacji dyplomów i nagród.

Ramki dekoracyjne

Ramki dekoracyjne na plakaty są w stanie ozdobić praktycznie każde wnętrze. Plakaty mogą okazać się wspaniałym dodatkiem przede wszystkim do nowoczesnych i minimalistycznych pomieszczeń, które w ostatnim czasie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. We wnętrzach loftowych, gdzie dominują ściany z cegły doskonale sprawdzą się antyramy. Dekoracyjne ramki z plakatami mogą okazać się oryginalną dekoracją także w mieszkaniach, które urządzone są w stylu rustykalnym i vintage. W tym konkretnym przypadku pamiętać należy jednak o tym, aby plakaty związane były z obowiązującą stylizacją. Osoby, które są miłośnikami stylu vintage powinny postawić na drewniane ramy do plakatów z odrapaną i łuszczącą się farbą. W pomieszczeniach rustykalnych najlepiej z kolei sprawdzą się ramki w kolorze naturalnego drewna. Jeżeli posiadamy mieszkanie o bardzo dużej powierzchni, to możemy stworzyć mini galerię sztuki i powiesić na ścianie kilkanaście plakatów, których częścią wspólną będą właśnie identyczne ramy.

Dodaj komentarz