Perły turystyczne Chorwacji

Istnieje na świecie kraj, który pomimo swoich stosunkowo niewielkich rozmiarów jest niezwykle bogaty w mnóstwo magicznych miejsc, jedno piękniejsze od drugiego.

Takim miejscem jest Chorwacja, której nie można pomylić z żadnym innym miejscem, a wybierając się tutaj do wyboru jest cała masa przeróżnych atrakcji, dzięki którym pobyt będzie niezapomniany. Większość z nich stanowi pozycje obowiązkowe dla każdego turysty, przez co z roku na rok zjeżdża tutaj coraz więcej ludzi ze wszystkich stron świata.

Rozpoczynając zwiedzanie Chorwacji jednym z najczęściej obieranych punktów startowych bez wątpienia jest Dubrownik, który od wielu lat stanowi serce i perłę tutejszej turystyki. Otoczone starymi murami miasto charakteryzuje się miłym klimatem, jaki tworzy kontrast czerwonych dachów z białymi ścianami budynków na tle cudownego zielono-niebieskiego morza. Na uwagę obowiązuje także fakt wpisania Dubrownika na światową listę UNESCO, co bez wątpienia stanowi nie lada wyróżnienie i gwarancję najwyższej jakości wakacji, dzięki tutejszym atrakcjom.

http://supercd.pl/

Jedną z najpiękniejszych wizytówek Chorwacji stanowią majestatyczne Jeziora Plitwickie, które są jednym z barwniejszych miejsc na świecie. Jest to spowodowane niesamowitym połączeniem zieleni, brązu i żółci drzew z lazurową barwą płynących pomiędzy nimi wód. Mocno porośnięte brzegi lądu i skały razem z turkusową tonią to bez wątpienia jedne z piękniejszych widoków w całej Chorwacji. Kilka kilometrów przygotowanych szlaków w zupełności wystarcza na spędzenie całego dnia na jedynym w swoim rodzaju spacerze.

Idąc dalej po liście turystycznych atrakcji z pewnością można natrafić na Split w Chorwacji razem z pozostałościami po pałacu cesarza Dioklecjana. Idąc dalej w oczy rzuca się katedra św. Dujama stanowiąca najstarszą tego typu na całym świecie. Split to jest to także drugie pod względem wielkości miasto w kraju, w którym mieszka 200 tys. mieszkańców. Oczywiście nie jest to koniec obowiązkowych miejsc do zwiedzenia, gdyż została jeszcze wyspa Hvar, Rovinj, Korcula i wiele innych.