Pierwsza wizyta z dzieckiem u dentysty

Stomatolodzy są zgodni co do tego, aby pierwszy raz udać się z dzieckiem na wizytę do dentysty już w pierwszym roku życia. Dotyczy to zarówno malców, którym wyrżnął się już pierwszy ząb, jak również pociechom niemającym jeszcze uzębienia. Dlaczego jest to tak istotne? Otóż już paroletnie dzieci borykają się z problemem próchnicy, a chodzi tutaj głównie o tak zwaną próchnicę butelkową. Ponadto w celu uniknięcia nieprzyjemnych doświadczeń i zrażenia się dziecka do stomatologa, należy postawić na sprawdzony gabinet i odwiedzać go z pociechą regularnie. Jak skuteczne leczenie zębów dzieci Rzeszów oferuje i jak przygotować brzdąca do pierwszej wizyty w gabinecie stomatologicznym?

Bezstresowe leczenie zębów dzieci Rzeszów – czy to możliwe?

Jak wyleczyć dziecku zęby? Z pewnością nie na własną rękę, ale współpracując z dentystą. Jednakże skuteczne leczenie zębów u dziecka wymaga znalezienia odpowiedniego gabinetu stomatologicznego. Z pierwszą wizytą nie ma co zwlekać, gdyż dzięki wczesnej konsultacji dentystycznej możliwe jest zauważenie nieprawidłowości, których nie dostrzegł wcześniej pediatra. Należy wyrobić wręcz nawyk odbywania kontrolnych wizyt stomatologicznych, co pozwoli na podjęcie szybkiej interwencji, gdy zajdzie taka potrzeba.

Leczenie zębów dzieci Rzeszów

Ponadto dentysta służy radą w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej i wyborze właściwej pasty/szczoteczki. Co więcej, chodzenie z małym dzieckiem do dentysty, gdy jeszcze nie ma problemów z uzębieniem, sprawia, że w przyszłości kolejne odwiedziny nie będą kojarzyć się z bólem, strachem i stresem. Niezrażony wizytą w gabinecie dentystycznym malec może sam domagać się następnych kontroli.

Skuteczne leczenie zębów u dziecka, czyli jak wyleczyć dziecku zęby bez płaczu?

Pierwsza wizyta w gabinecie dentystycznym jest niezwykle ważna, więc należy się do niej dobrze przygotować. Z pewnością nie można mieć negatywnych odczuć w obecności malucha. Warto odpowiedzieć dziecku i wytłumaczyć, jak  będzie przebiegać wizyta u dentysty i po co jest ona potrzebna. Na kontrolę warto chodzić co trzy miesiące i koniecznością jest odwiedzenie go po wyrznięciu się wszystkich zębów mlecznych. Jeśli chodzi o sam wybór specjalisty, to dla dzieci najlepiej sprawdzi się doświadczony pedodonta. Dzieci do trzeciego roku życia zwykle siadają na kolanach rodzica i są zwrócone w kierunku lekarza.