Regały do archiwum – czym kierować się przy ich wyborze?

regaly do archiwum

Regały magazynowe można podzielić na dwie podstawowe grupy, a mianowicie na regały paletowe oraz na regały półkowe. Niezwykle ważną rolę odgrywają poza tym regały archiwizacyjne, dzięki którym istnieje możliwość zagospodarowania każdej przestrzeni zgodnie z oczekiwaniami klienta niezależnie od tego, czy chodzi o dużą firmę czy o indywidualnego klienta.

regaly do archiwum
Regał do archiwizacji dokumentów

Regały archiwizacyjne, czyli kilka słów na temat ich znaczenia

Regały do archiwum nie tylko pozwalają rozlokować składowane dokumenty, ale także ułatwiają zagospodarowanie powierzchni przeznaczonych na archiwa, żeby były funkcjonalne, ułatwiały dostęp do dokumentów, a jednocześnie w maksymalny sposób pozwalały wykorzystywać współczesne osiągnięcia techniczne. Wyróżniają się zarówno pod względem jakości,  jak i szerokiego wachlarza profili oraz akcesoriów.

Regał do archiwizacji dokumentów posiada tyle przestrzeni, ile potrzeba, żeby swobodnie zmieściły się na nim wszelkiego rodzaju segregatory. Regały metalowe znajdują szerokie zastosowanie, ponieważ mogą być wykorzystywane do komfortowego przechowywania oraz porządkowania dokumentów w biurach.

Regały archiwizacyjne a wszechstronne możliwości ich eksploatowania

Regały do archiwum posiadają tę niekwestionowaną zaletę, że można na nich składować i bezpiecznie przechowywać różnego rodzaju materiały. Regały metalowe – z uwagi na różnorodne kształty i wymiary – dadzą się dopasować do pomieszczenia każdego typu, ponieważ istnieje możliwość zestawiania ich w dowolnych konfiguracjach.

Regał do archiwizacji dokumentów posiada tę właściwość, że doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie należy przechowywać dokumenty. Chodzi przede wszystkim o placówki edukacyjne i medyczne, instytucje kulturalne, sądy, urzędy, biura – nie sposób wymienić wszystkich miejsc, ponieważ regały archiwizacyjne charakteryzują się wszechstronnym zastosowaniem.

Jakie kryteria należy wziąć pod uwagę, wybierając regały archiwizacyjne? 

Udzielając odpowiedzi na tak postawione pytanie, należy stwierdzić, że regały archiwizacyjne muszą być funkcjonalne, co jest jednoznaczne z tym, że w stu procentach zabezpieczą dokumenty przed zniszczeniem i spadaniem. Regał do archiwizacji dokumentów posiada odpowiednie zabezpieczenia w postaci ograniczników tylnych i bocznych, które zostały wykonane z blachy. Regały metalowe doskonale sprawdzą się nawet w niedużych pomieszczeniach.

Wybierając regały do archiwum, trzeba kierować się ich przydatnością, przeznaczeniem oraz parametrami technicznymi, szczególnie dotyczącymi wytrzymałości.

Dodaj komentarz