Stetoskopy MDF, czyli najwyższej klasy słuchawki lekarskie

Stetoskopy od poszczególnych producentów przyrządów medycznych pozornie nie różnią się od siebie niczym, poza marką. W rzeczywistości ta właśnie marka przekłada się na jakość wykonania i efektywność w procesie diagnostycznym. Przykładem są chociażby stetoskopy amerykańskiej firmy MDF, które uchodzą za jedne z najlepszych przyrządów diagnostycznych dostępnych na rynku.

Precyzja ręcznego wykonania

Stetoskopy MDF to dzieło znanego i cenionego na całym świecie amerykańskiego producenta przyrządów medycznych. Stetoskopy te w środowisku lekarzy uznawane są za jedne z najlepszych. Na ocenę tę zasłużyły sobie między innymi tym, że wykonywane są ręcznie i z zachowaniem najwyższej precyzji – zgodnie z procedurami ustalonymi przez producenta (firmę MDF) i modyfikowanymi nieprzerwanie od 40 lat.

Stetoskopy MDF

Stetoskopy MDF

Stetoskopy MDF to nie tylko precyzja ręcznego wykonania, ale i najwyższej jakości materiały, które gwarantują doskonałą jakość osłuchiwania dźwięków i znacznie wydłużoną (względem standardowych stetoskopów) żywotność. Pewność samego producenta, co do jakości i niezawodności stetoskopów MDF, widoczna jest chociażby w tym, iż produkty te posiadają dożywotnią gwarancję na wszelkie wady fabryczne. Dodatkowym atutem i rozwiązaniem wspierającym użytkowników jest program darmowych części zamiennych, dzięki któremu właściciel nie musi płacić za ewentualną wymianę dowolnej części stetoskopu, o ile takowa okaże się konieczna.

Nowe rozwiązania projektowe

Choć na pierwszy rzut oka stetoskopy MDF niewiele różnią się od produktów innych firm, po bliższych oględzinach łatwo można odkryć w nich kilka istotnych cech projektowych, które odróżniają je do pozostałych słuchawek lekarskich.

Przede wszystkim uwagę zwraca dren stetoskopu, który w stetoskopach MDF jest wyraźnie masywniejszy, co pozwala mu niezwykle skutecznie tłumić wszelkie dźwięki mogące wpłynąć na prawidłowy odsłuch. Mniej widoczna (choć istotniejsza z punktu widzenia poprawnej diagnostyki) innowacja dotyczy eliminacji bariery pogarszającej transmisję dźwięku od głowicy do ucha. Przejawia się ona między innymi w rozdzieleniu toru akustycznego do obu skrzydeł liry z wykorzystaniem specjalnej, opatentowanej przez MDF komory akustycznej Pyramid. To zmniejszające wszelkie straty akustyczne rozwiązanie spotkać można w większości modeli jednoprzewodowych MDF.

Z kolei niektóre stetoskopy dwuprzewodowe posiadają głowicę z odseparowanymi wyjściami akustycznymi łączącymi się w jeden podwójny przewód dopiero w pewnej odległości od głowicy.

Staranność i precyzję wykonania stetoskopów MDF widać również na przykładzie słuchawek, które wyposażone są w wewnętrzną sprężynę zwiększającą trwałość przyrządu i bezpieczeństwo użytkownika.