Szafy na wymiar

biblioteczka

Jak rozplanować wnętrze mieszkania, by jednocześnie było przestronne i pozwalało na ukrycie znacznej większości rzeczy, które są nam w nim niezbędne? Problem ten próbują rozwiązać zarówno osoby urządzające swoje cztery kąty, jak i osoby zajmujące się projektowaniem wnętrz zawodowo. Lekiem na całe zło są szafy projektowane na wymiar.

Najważniejsze zalety szaf projektowanych na wymiar

Szafa wykonana według indywidualnego projektu pozwala na dopasowanie jej niemal w stu procentach do swoich oczekiwań. Dzięki temu możliwe jest nie tylko pełne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, ale i niemal idealne zgranie szafy z pozostałymi meblami i elementami wyposażenia wnętrza. Ilość dostępnych wzorów frontów, boków czy półek w szafach jest na tyle duża, że każdy znajdzie odpowiednie dla siebie rozwiązanie. W szafach tworzonych na indywidualne zamówienie nie brakuje również nowoczesnych rozwiązań mechanicznych, które ułatwiają w dużym stopniu korzystanie z niej. Sprawdź szafy Komandor.pl

Oprócz znanych już prowadnic do szuflad czy drzwi przesuwnych, spotkać można też trwałe zawiasy do drzwi „typu L”  (składanych) oraz szereg innych rozwiązań, które sprawią, że korzystanie z szafy stanie się łatwiejsze i bardziej ergonomiczne.

Co raz większą popularnością cieszy się również oświetlenie wewnętrzne, które może zapalać się samoczynnie po uchyleniu drzwi lub po jego uruchomieniu przez osobę otwierającą szafę.

Do jakich pomieszczeń zamawiamy szafy na wymiar?

Zaprojektowanie szafy dokładnie takiej jaka może się zmieścić w danym miejscu pozwala na stuprocentowe wykorzystanie dostępnej tam przestrzeni. Ponadto szafy tworzone według indywidualnego projektu mogą zostać wyposażone w niespotykane nigdzie indziej rozwiązania mechaniczne, które jeszcze bardziej poprawiają ich użyteczność.

Szafa na wymiar do przedpokoju

Przedpokój zazwyczaj jest dość mały. Nie oznacza to jednak, że nie można wykorzystać dostępnej tam przestrzeni., dlatego warto zdecydować się na ustawienie w nim szafy robionej na wymiar.

W zależności od rozmiaru, będzie można powiesić tam płaszcze, kurtki oraz inne okrycia wierzchnie. W dolnej części szafy można przeznaczyć miejsce na buty dla domowników, a w górnej schować nakrycia głowy.

szafa na wymiar w przedpokoju

Dzięki temu, że szafa będzie wykonana na indywidualne zamówienie, można w stu procentach wykorzystać przestrzeń dostępną na przykład we wnęce czy w narożniku. W przypadku niedużych pomieszczeń, najlepszym rozwiązaniem będą szafy z drzwiami otwieranymi standardowo lub z drzwiami łamanymi typu „L”.

Na większych korytarzach i przedpokojach można zastosować szafę z drzwiami przesuwnymi. Jedynym warunkiem, który musi zostać spełniony, by montaż takiej szafy był możliwy, jest posiadanie odpowiedniej ilości wolnego miejsca.

Szafy na wymiar do sypialni

Większość ciuchów do chodzenia na co dzień przechowuje się w sypialni. Szafa na wymiar to również dobry pomysł na zagospodarowanie przestrzeni w pokoju do spania.

Szafa projektowana indywidualnie szczególnie się sprawdza w sypialniach zlokalizowanych na poddaszu, ponieważ pozwala na wykorzystanie przestrzeni dostępnej pod skosem. Ze standardową szafą byłoby to niemożliwe.

Podobnie jak w przypadku szaf do przedpokoju, tak i tutaj można wybrać jeden z kilku rodzajów drzwi – począwszy od drzwi przesuwnych, poprzez łamane „typu L” skończywszy na standardowych.

Wszystkie szafy marki Komandor mają możliwość zamontowania oświetlenia, które będzie się uruchamiało w momencie otwarcia drzwi. To bardzo przydatna funkcja, zwłaszcza w szafkach zlokalizowanych w przedpokoju, w którym często nie ma okna.

Dodaj komentarz