W czym pomaga dziecku mleko modyfikowane?

mleko modyfikowane dla dzieci

Mleko modyfikowane powstaje w wyniku procesu, podczas którego skład oraz proporcje mleka krowiego zostają tak zmienione, aby jak najbardziej przypominały skład naturalnego mleka matki. Usuwany jest z mleka krowiego m.in. nadmiar białka, sodu oraz potasu, który może negatywnie oddziaływać na układ pokarmowy, wątrobę oraz nerki dziecka. Tak przygotowana i podawana maluchowi mieszanka ma zbawienny wpływ na jego zdrowie oraz dobrą kondycję całego organizmu.

Dla alergików

Mleka modyfikowane świetnie nadają się dla małych dzieci, u których już wystąpiły lub zostały dopiero zdiagnozowane pierwsze objawy alergii na krowie mleko. Wówczas podaje mu się mieszankę zastępczą o wysokim stopniu hydrolizy białka, a więc taką, w której białko zostało rozdrobnione na bardzo malutkie cząsteczki pozbawione jakichkolwiek właściwości alergicznych. Tego rodzaju mleko modyfikowane, fachowo nazywane hydrolizatem białkowym, jest dostępne wyłącznie na receptę po wcześniejszej konsultacji z lekarzem pediatrą.

Mleka modyfikowane w walce z kolką oraz zaparciami

Pozytywny wpływ mleka modyfikowanego można również zaobserwować w sytuacji, gdy maluch ma na przykład kolkę lub zaparcia, co jest bez wątpienia oznaką słabo jeszcze ukształtowanego układu pokarmowego dziecka, który nie do końca radzi sobie z właściwym trawieniem otrzymywanego pokarmu. Mleka modyfikowane, zwłaszcza typu HA, rozwiązują te problemy, dzięki rozdrobnieniu białek mleka krowiego oraz dodaniu do mieszanek prebiotyków, które w znaczący sposób wzmacniają florę bakteryjną jelit u dziecka.

Tłuszcze MCT

Mleko modyfikowane posiada w swoim składzie lekkostrawne tłuszcze MCT, które są niezwykle łatwo przyswajalne przez organizm dziecka, a także znacząco pomagają we wchłanianiu przez nie wapnia. Tłuszcze MCT pomagają zwłaszcza dzieciom cierpiącym na nieprzyswajalność tłuszczy oraz potrzebującym zwiększonej dawki energetycznej. Tłuszcze MCT pomagają także w przypadkach przewlekłej biegunki, cholestazie oraz celiakii.

Dla prawidłowej wagi dziecka

Mleka modyfikowane doskonale sprawdzają się w przypadku maluchów mających niedowagę oraz cierpiących na brak apetytu. Specjalne mieszanki wzbogacone w kleik ryżowy lub gryczany mają o wiele większą wartość kaloryczną niż podstawowe mleko modyfikowane, dzięki czemu dziecko otrzymuje właściwą porcję składników odżywczych, pozwalającą mu właściwie się rozwijać.

Ogromną zaletą mleka modyfikowanego jest duża zawartość w jego składzie wapnia, kwasów tłuszczowych, witamin oraz żelaza, a więc wszystkich tych składników, które posiada naturalne mleko karmiącej matki. Pozwala ono w znaczny sposób podnieść efektywność układu odpornościowego, trawiennego oraz kostnego, a także korzystnie wpływa na prawidłowy rozwój układu nerwowego u dziecka, zwłaszcza jego mózgu.

Dodaj komentarz