Warsztaty online a pomoc dzieciom

Warsztaty online a pomoc dzieciom

Jest wieloraka możliwość pomocy potrzebującym dzieciom. Warsztaty online dają możliwość wzięcia w nich udziału szerszej rzeszy zainteresowanych. Większość z uczestników takiej formy chwali sobie możliwość pogłębienia wiedzy za pomocą łączy internetowych. Nie trzeba wychodzić z domu, tracić czas na dojazd, by skorzystać z ofert edukacyjnej, którą zapewnią nam warsztaty online.

Najczęściej pomoc przybiera formę składek na rzecz dziecka, które oczekuje pomocy osób postronnych, nie zaangażowanych bezpośrednio. Pomoc materialna zwróci koszty leczenia lub pomoże socjalnie dziecku. Oczywiście nie jest niczym zdrożnym, że organizuje się zbiórki i angażuje do nich osoby publiczne, których apele są najczęściej wysłuchiwane. Pomoc materialna jest zatem istotna, ale często równie ważna jest pomoc niematerialna, która np. pomoże uporać się z problemem. Są to poboczne działania, które świadczą wszelkie fundacje pomagające dzieciom. Przybierają one często formę warsztatów np. radzenia sobie z problemem psychologicznym. Nie zawsze jednak można skorzystać z oferty stacjonarnej, dlatego coraz częściej fundacje wprowadzają w przestrzeń swojej działalności warsztaty online. Warsztaty online, które organizuje Fundacja „Dorastaj z Nami”

Warsztaty online, które organizuje Fundacja „Dorastaj z Nami”

Fundacja „Dorastaj z Nami” chętnie korzysta z dobrodziejstw internetu organizując warsztaty online. Istotą działalności Fundacji „Dorastaj z Nami” jest pomoc dzieciom, które straciły rodzica, gdy ten pełnił obowiązki służbowe. Pomaga dzieciom żołnierzy, strażaków czy policjantów.  Dzieci tych, którzy stracili życie lub ulegli ciężkiemu wypadkowi mierząc się ze skutkami wypadku przy pracy. Są to najczęściej traumy spowodowane takimi nieszczęśliwymi okolicznościami. Dzieci zamykają się w sobie, brakuje im motywacji do nauki. Warsztaty online zorganizowane przez fundację „Dorastaj z Nami” kierowane są do rodziców i bliskich takich dzieci. Tytuł wykładu, które prowadzi doradca edukacyjny Anna Bućkowska, to: „Jak wzbudzić w dziecku motywację”. Warsztaty online nas nie ograniczają. Jeśli nie można wziąć udziału w dniu warsztatów, można je odtworzyć.

Problematyka warsztatów Fundacji Dorastaj z Nami

Warsztaty online organizowane pod tytułem „Jak wzbudzić w dziecku motywację” pomogą odpowiedzieć na pytania: jak wzbudzić motywację u dziecka, co zmniejsza motywację i jakie są najczęstsze błędy rodziców, którzy próbują motywować swoje dzieci, czym jest motywacja wewnętrzna i co można zrobić, by dziecko ją w sobie odkryło, jak pomóc dziecku osiągać założone cele, ale jednocześnie nie przytłaczać go swoją osobowością, jak przekonać dziecko, że najgorsze, to stać w miejscu. 

Dodaj komentarz