Wózki 2w1 – hit czy kit?

Pojawienie się nowego członka rodziny zmusza rodziców do zainwestowania w niezbędny asortyment w tym wózek dziecięcy. Zakup musi być przemyślany, ponieważ przez długi czas będzie towarzyszył w codziennym życiu.

Najważniejszą rzeczą jest bezpieczeństwo dziecka, warto więc zapoznać się z ofertą dostępną na rynku i postawić na sprawdzone modele z odpowiednim wyposażeniem. Niezależnie od pogody czy pory roku wózek musi być w stanie stanąć na wysokości zadania – transport malucha powinien zapewnić dziecku wygodę, a rodzicom możliwość czerpania przyjemności ze wspólnego spędzania czasu.

Zalety wózków 2w1

Dość popularnym wyborem wśród młodych par stały się wózki 2w1, czyli połączenie standardowego głębokiego modelu z możliwością zmiany go w wózek spacerowy. Wózek wielofunkcyjny to mądra alternatywa, ponieważ sprawdzi się zarówno na początku opieki nad noworodkiem, a także w momencie gdy dziecko będzie już mogło podróżować w siedzącej pozycji i w ten sposób korzystać z uroków natury.

Wózek spacerowy

Wózek spacerowy

Jakie są zalety wózków 2w1? Przede wszystkim lekka konstrukcja połączona z ergonomicznym kształtem umożliwia łatwe transportowanie malucha. Duży rozmiar tylnych kół to synonim wygodnego prowadzenia, a zabudowana przednia część stanowi ochronę przed wiatrem oraz deszczem.

Tryb wózka spacerowego

Wózki spacerowe są odpowiednie dla dzieci starszych, które samodzielnie potrafią przyjąć pozycję siedzącą. Zapewniają dziecku wysoki komfort podróżowania, a szerokie i wysokie siedzisko umożliwia przyjęcie wygodnej pozycji.

Istotną cechą budowy, na którą należy zwrócić uwagę podczas zakupu jest barierka zabezpieczająca z możliwością wypięcia – ułatwi to poprawne umieszczenie dziecka i przypięcie pasami, a w trakcie jazdy zapewni bezpieczeństwo maluchowi. Ciekawy dodatek stanowi także panel wentylacyjny umieszczony w tyle obudowy zapewniający dodatkowy przepływ powietrza.

Fundamentalna jest także możliwość złożenia obiektu, dzięki czemu wózek spacerowy zmieści się w bagażniku auta, a dziecko będzie mogło cieszyć się spacerami niezależnie od aktualnego miejsca podróży rodziców.